Zpět

Otázky a odpovědi

Pravidla diskuze

Ptejte se na otázky, které Vás opravdu zajímají a týkají se bezprostředně města Tišnova. Na Vaše dotazy bude pravidelně odpovídat vedení města, případně pověřený pracovník MěÚ. V závislosti na složitosti dotazu bude vždy snahou vložit odpověď v co nejkratším možném čase. Váš dotaz bude společně s odpovědí zveřejněn a bude tak přístupný všem účastníkům informačního fóra. Informační fórum slouží pouze k zasílání dotazů, nejedná se o fórum diskusní. Nezapomeňte si před tím, než pošlete příslušný dotaz, prohlédnout některé již zodpovězené dotazy zpětně. Možná tam najdete i ten, který je tomu Vašemu podobný. Vždy uvádějte Vaše jméno, příjmení a emailovou adresu. Uvedete-li tyto údaje záměrně nesprávně, nebude Váš dotaz zodpovězen.

Při pokládání dotazů respektujte, prosím, zejména tyto náležitosti:

  • Obsah dotazu je věcí svobodného myšlení každého z nás. Pamatujte však, že existují také jistá zákonná opatření omezující obsah příspěvku.
  • Příspěvek nesmí propagovat rasovou, národnostní, náboženskou ani jinou nesnášenlivost či diskriminaci. Stejně tak je nepřípustné používat vulgární jazyk, urážky, pomluvy či ponižování jednotlivce či skupin osob. Rovněž nepřijatelná je neúcta vůči zemřelým a jejich rodinám.
  • Informační fórum nesmí být používáno k vyhrožování ani zastrašovat násilím, ať již jednotlivci či skupinám lidí. Stejně tak nesmí propagovat či nabádat k různým nezákonným nebo společnosti škodlivým aktivitám
  • Propagace komerčních aktivit a reklamy na výrobky není povolena. Šíření spamu nebo opakované vkládání identického příspěvku není povoleno.
  • Příspěvek musí respektovat soukromí jiných osob, zejména nesmí zveřejňovat jejich telefonní čísla, adresy či jiné soukromé informace. Zakázáno je také použití jména konkrétní, zejména veřejně známé osoby v označení tazatele nebo jeho e-mailové adrese.
  • Při porušení těchto pravidel si správce fóra vyhrazuje právo neodpovídat na položené dotazy a ty ani nezveřejňovat. Ve výjimečných případech může rovněž rozhodnout o zablokování přístupu do fóra z konkrétní IP adresy.

Položte dotaz

Jméno a příjmení *

E-mail *

Dotaz *


Odpovědi

Jiří Král

12.2.2015 9:32:51

Dotaz:

Pane starosto,chtěl bych se zeptat jak to bude s hracími automaty u nás v Tišnově?Já osobně někdy zajdu do baru kde jsou tyto bedýnky a nemyslím,že by mě to nějak ohrožovalo.V Brně po zrušení se na stejných místech objevili automaty s qvizi, nejdou z nich žádné poplatky a vše jede veselé dal.Nebylo by lepší tady povolit dvě místa, kdo chce ať si tam chodí a město bude mít vše pod kontrolou a neporostou tady černé herny... A Vy nám aspoň můžete slevnit třeba odvoz odpadků ;-)

Odpověď:

Vážený pane Králi,
děkuji za Váš dotaz.
Problematika "hracích automatů" jistě není zcela černobílá a dalo by se
o ní dlouze debatovat.
Mohu sdělit, že se touto otázkou již zabývalo nově složené
zastupitelstvo a v rámci jednání Výboru pro strategické plánování a
rozvoj města se dne 11.2.2015 shodlo na tom, že nehodlá měnit současnou
úpravu - tedy tzv. nulovou toleranci. Nadále tedy bude platit vyhláška
č. 3/2012, kterou se stanoví zákaz provozování loterií a jiných
podobných her na celém území města Tišnova.

Jiří Dospíšil
starosta města

Karel Zouhar

3.2.2015 14:39:29

Dotaz:

Dobrý den,
předem se omlouvám, že jde o soukromý dotaz, a že nejsem z Tišnova.
Jsem ze Senetářova a pocházím z domu č.82, kde se narodil Alois Král-čestný občan Tišnova a objevitel Demanovských jeskyní. Jako dítě jsem se s ním i setkal, když několik roků před smrtí navštívil spolu se svými syny naši rodinu Králových-Zouharových. Už je to ale přes 45 let a většina rodiny již nežije. Proto i informací o mém pra pra strýci Aloisovi je poskromnu.
Zajímalo by mne, kde strýc v Tišnově bydlel a zda a kde žijí jeho potomci. Je mi jasné, že určité informace sdělovat nemůžete, ale ocenil bych cokoli, co by mi pomohlo dozvědět se více o Aloisu Královi a jeho rodině.
Při poslední návštěvě burzy minerálů se mi podařilo najít hrob strýce a jeho manželky, ale i přes pátrání jsem nic jiného nezjistil.
Předem děkuji za jakékoli informace.
Zdraví Zouhar

Odpověď:

Dobrý den pane Zouhare,
poskytování údajů z evidence obyvatel je možné pouze za podmínek stanovených zákonem č.133/2000 Sb., o evidenci obyvatel a rodných číslech a o změně některých zákonů v platném znění. Případně lze využít ustanovení § 25b zák.č. 301/2000 Sb., o matrikách, jménu a příjmení a o změně některých souvisejících zákonů v platném znění, upravující nahlížení do matrik a vydávání matričních dokladů.
V této věci se můžete obrátit na pracovnici evidence obyvatel MěÚ Tišnov - paní Zuzanu Šimkovou, tel.č.: 549 439 775, e-mail: zuzana.simkova@tisnov.cz,
případně na matrikářku paní Ing. Dagmar Dvořákovou, tel.č. 549 439 774, e-mail: dagmar.dvorakova@tisnov.cz.


Zuzana Šimková
referent Odboru správních a vnitřních věcí

Al Vaverka

26.1.2015 10:45:35

Dotaz:

Dobrý den,

minulé vedení odsouhlasilo jednosměrný provoz na části Brněnské ulice. To samozřejmě přineslo i navýšení provozu na ostatních komunikacích. Co se týče ulice U Humpolky, je to celkem podstatný nárůst, a z této ulice se tímto krokem stal jeden z nejhlavnějších tahů městem. Podotýkám, že vede prostředkem sídliště, což nese zvýšený hluk, prach i exhalace z pozemního provozu. Navíc, na nevhodně umístěných přechodech je v takovém provozu celkem nebezpečné přecházet. Nemluvím ani o tom, že zde si v "ideálně klopené zatáčce" leckdo udělá rychlostní závod. Nyní k mému dotazu, má radnice ve svém plánu např. vysázení keřů a stromů, které by pomohly částečně snížit hluk a pochytat prach podél této silnice? Pokud to zatím v plánu není, prosím o info zda-li se tím bude zabývat a kdy.

Děkuji za Vaši odpověď,

Vaverka

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme za dobrý podnět. Město Tišnov vlastní pozemky především severně od ulice U Humpolky a zde jsou také vhodná místa pro výsadbu stromů a keřů. Pro letošní rok výsadby v sídlišti U Humpolky plánované nejsou. Pravděpodobně již v příštím roce po konzultaci návrhu s domovními důvěrníky dotčených domů se budeme realizací výsadeb v této lokalitě zabývat.
S přáním pěkného dne
Ing. Václav Drhlík

Dana Nepejchalová

16.1.2015 22:14:23

Dotaz:

Dobrý den nezbývá než se připojit k panu Novotnému, já uklouzla na schodech (dne 14.1. v 9,15h),které vedou od bývalé drogerie k radnici v době kdy nebyly schody vůbec posypány, mám naražený celý bok, máte opravdu štěstí, že se mi nic vážného nestalo, jinak bych to musela opravdu řešit, nic nedodržujete jak máte, osobně jsem tam za vámi v den, kdy se mi to stalo byla, jsem velmi nespokojená, jak to tu vedete, kdyby šlo o chodník soukromé osoby , to by byly pokutičky za neposypaný chodník že? Nepejchalová

Odpověď:

Dobrý den,
ještě jednou Vám děkujeme paní Nepejchalová za upozornění na zmíněný stav dne 14.1.2015 po 9. hodině ranní, současně nás upozornila i naše kolegyně. Jsem rád, že jste v pořádku. Ihned jsem osobně schody posypal solí. 20 minut před touto situací, po té co začalo krátkodobě mrholit, jsme toto místo a další plochy procházeli s pozitivním zjištěním, že při teplotě +2 st. srážky nenamrzají. Bohužel schodnicové kamenné bloky po pár minutách ještě namrzly a vznikla krátkodobě zmíněná nepříjemná situace, všechny ostatní plochy ve městě byly schůdné a sjízdné.
S pozdravem
Ing. Jiří Kubíček
referent Odboru správy majetku a investic

Petr Štveráček

12.1.2015 12:01:45

Dotaz:

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat na možnost vybudování chodníku alespoň na jedné straně ulice Vrchlického.Na ulici je docela dost velký provoz vozidel. Současně zde prochází velké množství chodců a někdy je to docela nebezpečné.

Odpověď:

Dobrý den,
děkujeme Vám za podnět k řešení. Váš návrh projednáme s vedením města a případně zahrneme do plánovaných investičních akcí v příštích letech. Současně předáme Váš podnět zpracovateli generelu dopravy v Tišnově, který bude vyhotoven v tomto roce.

S pozdravem

Ing. Jiří Kubíček
referent Odboru správy majetku a investic

Celkem položek: 323