Zpět

Komunální služby

Sběr rostlinného oleje zahájen

Kontejnery

Jak jsme již avizovali na konci minulého roku, připravili jsme pro občany možnost třídění další komodity, kterou jsou použité rostlinné oleje. Rostlinné oleje bylo dosud možné předat pouze na sběrném dvoře. Na základě četných dotazů občanů, jak nakládat s touto komoditou, byl 10.3. systém rozšířen o dalších 7 míst,  kam bude možné použitý rostlinný olej uložit.

Kromě použitého rostlinného oleje, který je třeba postupně shromažďovat do PET lahví, je možné předat i použitý živočišný tuk (sádlo), které lze předat například také v PET lahvi (za tepla) nebo v plastové uzavřené vaničce. V oleji či tuku mohou být v i zbytky strouhanky, které po smažení na pánvi zůstávají. Po naplnění vhodíte plnou uzavřenou PET lahev do zelené nádoby (popelnice) určené pro sběr rostlinného oleje. Zelené nádoby o objemu 240 litrů s otvorem ve víku jsou opatřeny popisem „Sběr použitých potravinářských olejů a tuků v PET lahvích“. Nádoby jsou rozmístěny ke stanovištím na tříděný odpad v ulicích Polní, Dlouhá, Nerudova, Na Hrádku, Hornická, na sídlišti U Humpolky a u pošty 3.

Nádoby jsou průběžně sváženy, použitý rostlinný olej a živočišný tuk odebírá a následně předává k recyklaci společnost Kobylka s.r.o. z Brna, která již z Tišnova sváží z několika restauračních zařízení. 

(24. března 2015)

zobrazit vše

Mobilní sběr odpadu

odpady

Oznamujeme všem občanům města Tišnova a místních částí Pejškov, Jamné a Hájek-Hajánky, že budou opět po městě a obcích dle rozpisu v úterý, ve středu a ve čtvrtek umísťovány velkoobjemové kontejnery na velkoobjemový odpad.

...

zobrazit vše

Humanitární sbírka textilu a ošacení

Charita

Město Tišnov ve spolupráci s Diecézní charitou Brno a společností KTS Ekologie s.r.o. vyhlašuje jarní humanitární sbírku. Od 28.3. do 18.4. 2015 můžete v pytlích či krabicích předat neznečištěné ošacení a textil na sběrný dvůr, Wágnerova 1543, Tišnov. Sběrný dvůr je otevřen v pracovní dny od 7.00 do 15.00 hod., v pondělí do 16.30 hod.. Můžete využít také sobot 28.3., 4.4., 11.4. a 18.4., kdy je otevřeno od 8.00 do 12.00 hod.. Sbírku si poté převezmou dopravci z Diecézní charity Brno.

Můžete darovat letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky (min 1m²), peří, péřové a vatové přikrývky, polštáře, deky,  nepoškozenou obuv, batohy a koženou galanterie.

Pro potřeby humanitární sbírky nelze přijmout: znečištěný a vlhký textil, elektrospotřebiče, ledničky, televize, nábytek, počítače, jízdní kola, lyže, dětské kočárky, matrace, koberce.

(24. března 2015)

zobrazit vše

Regenerace zeleně pokračuje na sídlišti Pod Květnicí

imag4407.jpg

V těchto dnech byla zahájena 2. etapa projektu „Regenerace zeleně vybraných lokalit města Tišnov“. Na sídlišti Pod Květnicí právě probíhá kácení stromů a výřez keřů. Vybrané stromy jsou káceny s ohledem na provozní bezpečnost a jejich špatný zdravotní stav. V měsících březnu a dubnu 2015 bude vysazeno 152 stromů a 5045 keřů. Stávající velmi hodnotná vzrostlá zeleň tak bude doplněna o malokorunné kvetoucí druhy stromů a o nové keřové skupiny. V průběhu jarních měsíců provede souběžně na celém sídlišti arboristická firma odborné řezy stromů. Práce budou dokončeny v červnu tohoto roku.

(19. února 2015)

zobrazit vše

Co s vánočním stromkem po Vánocích?

Stromek vám začíná doma pomalu opadávat a nevíte si rady, kam s ním? Důkladně odstrojený vánoční stromek je možné jako bioodpad uložit na sběrném dvoře. Můžete také využít možnosti odložit stromek u některého ze stanovišť na tříděný odpad nebo na sídlištích i u stanovišť na směsný domovní odpad. Pracovníci města pak tyto stromky průběžně odvážejí, stromky se následně štěpkují a štěpka se využívá v kotelnách na biomasu. Děkujeme, že třídíte.

zobrazit vše

Pytlový sběr plastů v roce 2015 - úleva – špatný údaj v TN č. 1/2015

radnice

Omlouváme se občanům za nepřesný údaj uvedený v Tišnovských novinách č. 1/2015 týkající se úlevy z místního poplatku „za komunální odpad“ za 1kg plastů předaných v rámci pytlového sběru plastů.

Úleva z poplatku pro rok 2015 zůstává nezměněna a činí 4Kč/kg předaných plastů oproti uváděným 2Kč/kg v článku TN č. 1/2015.

zobrazit vše

Svoz odpadu o svátcích

radnice

Oznamujeme občanům, že v Tišnově a místních částech Hájek, Hajánky, Jamné, Pejškov proběhne ve svátečních dnech 24.-26. prosince 2014 a 1. ledna 2015 svoz směsného domovního odpadu stejně jako v běžných pracovních dnech.

Dále upozorňujeme, že sběrný dvůr města (Wágnerova 1543) bude uzavřen 24.-26., 31.12. 2014 a 1.1.2015. Ostatní dny mezi svátky bude sběrný dvůr otevřen, je možné tedy využít i sobotu 27.12.2014 v dopoledních hodinách od 8.00 do 12.00 h..

zobrazit vše

Konečný výsledek pytlového sběru plastů v roce 2014

3.1.2014-011-2.jpg

Množství vytříděných plastů v rámci motivačního pytlového sběru plastů za rok 2014 naleznete na podstránce "Odpady", kde je umístěn konečný výsledek pytlového sběru plastů v roce 2014. Naleznete zde pod svým variabilním symbolem vypočtenou úlevu z místního poplatku "za odpad" a případně i počet neuznaných pytlů s plasty. Stále se totiž vyskytují pytle s nežádoucími příměsemi: textil, papír, kov, obuv, stavební odpad, plasty z rozebraných elektrozařízení, díly auta.

V případě, že Vám počty pytlů za prosinec nesedí s Vámi předanými, dostavte se prosím k vyřešení nesrovnalostí na oddělení komunálních služeb (přízemí radnice vlevo) nejpozději do 22.12.2014. Několik pytlů bylo předaných bez čárového kódu.

zobrazit vše

Pozvánka na Tišnovské trhy

dsc_9501-2-.jpg

V sobotu 29. listopadu 2014, v době od 8 – 11 hodin, pořádá město Tišnov na náměstí Míru Tišnovské adventní trhy. Tímto bychom vás chtěli na trhy pozvat.

Přijďte si ze široké nabídky vybrat třeba přírodní adventní věnec, originální vánoční dekorace, ochutnat domácí perníčky a cukroví, neodolat zabíjačkovým pochoutkám, uzeninám a sýrům, zahřát se horkou medovinou nebo si jen tak užít adventní atmosféru.

zobrazit vše

Pozvánka na Adventní trhovou slavnost

adventni-trhova-slavnost.jpg

V neděli 30. listopadu 2014 od 14 hodin proběhne na náměstí Míru v Tišnově Adventní trhová slavnost. Sváteční den zpestří připravený kulturní program a jarmark škol a vše v 17 hodin vyvrcholí rozvícením vánočního Tišnova.

Srdečně zvou pořadatelé.

zobrazit vše
Celkem položek: 76