Zpět

Aktuality KPSS

Výběrové řízení

radnice

Město Tišnov vyhlašuje výběrové řízení pro obsazení funkce Referent odboru sociálních věcí: pracovník sociálně – právní ochrany dětí (podrobnosti zde).

zobrazit vše

PF 2014

pf 2014

Město Tišnov přeje všem spokojené vánoční svátky a mnoho štěstí, zdraví a úspěchů do nového roku 2014.

zobrazit vše

Výroční zpráva za rok 2012

vyrocni_zprava_2012.jpg

Vážení spoluobčané,

poprvé v historii města je vám předkládána výroční zpráva o činnosti města Tišnova za rok 2012. V této zprávě jsou v přehledné podobě uvedeny základní informace o městě Tišnově, jeho organizační struktuře, výsledcích hospodaření, volených zástupcích, významných investicích v roce 2012 apod. Věřím, že v ní najdete mnoho nových a zajímavých informací o dění v našem městě v roce 2012.

Jan Schneider, starosta

Výroční zprávu naleznete v dokumentech města zde.

zobrazit vše

Návrh Komunitního plánu sociálních služeb správního obvodu ORP Tišnov na období 2013 – 2014

Komunitní plánování sociálních služeb

Město Tišnov předkládá k veřejnému připomínkování návrh Komunitního plánu sociálních služeb správního obvodu ORP Tišnov na období 2013 – 2014 a jeho Akčního plánu na rok 2013. Své připomínky prosím zasílejte na e-mailovou adresu: michal.kudlacek@tisnov.cz v termínu do 30. 11. 2012. Více informací v dokumentu.

zobrazit vše

Reakce na informace médií o rušení nemocnice v Tišnově

nemocnice Tišnov

Rada města Tišnova reaguje se značným znepokojením na zveřejněnou informaci o společném plánu Ministerstva zdravotnictví ČR a VZP ČR na výrazné omezení lůžek akutní péče v nemocnici v Tišnově. Tento krok považuje za jednoznačné porušení Memoranda o akutní lůžkové péči, kterou uzavřel Jihomoravský kraj, jako zřizovatel tohoto zařízení, s Ministerstvem zdravotnictví ČR a VZP ČR. Tento vyjednaný model garantoval zachování stávající podoby lůžkové péče v nemocnici v Tišnově, o čemž bylo vedení města zřizovatelem nemocnice opakovaně ujišťováno. Zveřejnění takto závažných informací prostřednictvím médií bez předchozích jednání se zástupci zřizovatele a místní samosprávy považuje Rada města Tišnova za zcela nepřípustné.

Mimořádná schůze Rady Jihomoravského kraje v úterý 30. října 2012 pověřila hejtmana Michala Haška a radního pro zdravotnictví Oldřicha Ryšavého jednáním s Ministerstvem zdravotnictví ČR a VZP ČR. Téhož dne se oba zástupci Jihomoravského kraje za účasti starosty města Tišnova Jana Schneidera sešli s ředitelem krajské pobočky VZP pro Jihomoravský kraj. Na této schůzce bylo dohodnuto, že bude s naší nemocnicí od 1.1. uzavřena smlouva v rozsahu, který byl dojednán v memorandu, které uzavřel Jihomoravský kraj, VZP a Ministerstvo zdravotnictví ČR. Tato smlouva bude garantovat dosavadní rozsah služeb do 31.12.2013. Během následujiciho roku budou probíhat jednaní mezi krajem a VZP o konkretní podobě naši nemocnice  do budoucna. Bylo dohodnuto, že u těchto jednání budu přítomen také já, abych tak mohl přímo zastupovat zájmy občanů našeho regionu. Závěr je tedy takový, že se nemocnice v Tišnove neruši a dosavadní lékarskou péči poskytuje i dále.

zobrazit vše

Informace o výměně parkovacích průkazů pro zdravotně postižené občany

radnice

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Tišnov informuje občany se zdravotním postižením o nutnosti výměny parkovacího průkazu.

zobrazit vše

Euroklíče k dostání na Městském úřadě Tišnov

Euroklíč

Odbor sociálních věcí Městského úřadu Tišnov informuje občany se zdravotním postižením o možnosti vyzvednutí Euroklíče.

Eurozámky jsou osazovány na vstupní dveře veřejných sociálních zařízení (WC) a technických kompenzačních zařízení (výtahy, svislé a schodišťové plošiny apod.). Euroklíč zajišťuje přístup do daných zařízení pro osoby se zdravotním postižením. Euroklíče se uplatňují v České republice již na více než 400 místech, ale mohou být  využity i při cestách do zahraničí. V zemích Evropské unie se Euroklíč stává pro zdravotně postižené osoby standardem.

zobrazit vše

Sbírka na podporu domácí hospicové péče

Charita Upozorňujeme občany, že dne 15.10.2012 proběhne veřejná sbírka na podporu domácí hospicové péče
prostřednictvím oblastních charit Diecézní charity Brno.  zobrazit vše

RC Studánka - hlídání dětí

Studánka Rodinné centrum Studánka přijímá přihlášky na hlídání dětí Jezírko. Uzávěrka přihlášek proběhne 12. 8. 2012, vyrozumění o přijetí získáte do 19. 8. 2012. Bližší informace o celodenním, plánovaném i příležitostném hlídání naleznete na stránkách RC Studánka www.studanka-tisnov.cz nebo na informativní schůzce v pondělí 30. 7. v 17 hodin. zobrazit vše

Upozornění pro občany

Upozornění Upozorňujeme na podvodné jednání, pomocí kterého pachatelé lákají hotovost od občanů. Více informací v článku. zobrazit vše
Celkem položek: 14

Za obsah této stránky zodpovídá: Michal Kudláček
Zpět