Zpět

Aktuality z radnice

Nový návrh financování obcí a měst

vlajka_final-2.jpg

Město Tišnov se připojuje k aktivitám Sdružení místních samospráv ČR a vyslovuje tímto nesouhlas s postupem vlády ČR, která se zavázala přijmout novelu zákona o rozpočtovém určení daní a tento slib nedodržela. Současný stav, kdy velká města dostávají nesrovnatelně větší objem finančních prostředků na jednoho obyvatele, považujeme za vysoce diskriminační. Město Tišnov má v současné době výnos na jednoho obyvatele cca 7.000,- Kč. Oproti tomu například Praha cca 30.000,- Kč, Brno nebo Plzeň 18.000,- Kč. Město Tišnov by přijetím tohoto spravedlivějšího zákona obdrželo o cca 19 mil. Kč více, což je z pohledu prostředků na investice nutné pro rozvoj našeho města nezanedbatelná částka.

Vyzýváme tedy vládu ČR k odstranění nerovného přístupu v přerozdělování finančních prostředků a urychlenému projednání navržené novely zákona v podobě připravené Ministerstvem financí ČR tak, jak bylo obcím předsedou vlády přislíbeno.

zobrazit vše

Oznámení

Při příležitosti uctění památky zesnulých bude v období od 28.10. do 6.11.2011 na tišnovských hřbitovech prodloužena otevírací doba do 21,00 hodin. Poté, jako obvykle přes zimní měsíce, do 18,00 hodin. Výjimkou bude Štědrý den -  24.12., kdy budou hřbitovy zpřístupněny do 24,00 hodin.

Odbor správy majetku a investic MěÚ Tišnov

správa hřbitovů

zobrazit vše

Nové webové stránky

Vážení návštěvníci oficiálních internetových stránek města Tišnov,

máte možnost se seznámit se zbrusu novou podobou těchto stránek, která byla "vypuštěna do éteru" ve druhé polovině měsíce října.
Tvůrci nové podoby stránek si kladli za cíl jak změnu designu, tak zpřehlednění celkové struktury webu.
Pokud jde o aktualizaci stránek, bude rovněž v mnohem větší míře využito redakčního systému.
Do jaké míry se dílo zdařilo, posuďte sami.

Budete-li mít k jejich obsahu či podobě stránek jakýkoliv postřeh, námět či dotaz, uvítáme jeho zaslání na e-mail: kamil.augustyn@tisnov.cz

Příznivý vítr do plachet při surfování po tišnovských stránkách Vám přeje Městský úřad Tišnov. zobrazit vše

Nové „elektronické“ občanské průkazy

Od ledna se začnou vydávat nové občanské průkazy, které budou připomínat současný řidičský průkaz. Přestože se uvažovalo o odložení této novinky, nakonec budou tzv. „e-OP“ vydávány již od 1.1.2012, neboť návrh na odložení o 2 roky neprošel schvalovacím procesem. Více informací v detailech článku... zobrazit vše

Zasedání zastupitelstva

Starosta města Tišnova zve všechny občany na zasedání zastupitelstva ve středu 26. října 2011 v 17:00 v budově radnice na nám. Míru č.p. 111 ve velké zasedací místnosti. zobrazit vše

Výzva k podání nabídky

Dobrovolný svazek obcí Tišnovsko Dobrovolný svazek obcí Tišnovsko informuje o zahájení výběrového řízení veřejné zakázky malého rozsahu na dodávku a služby v rámci realizaci projektu „Tišnovsko – nový turistický cíl“ a vyzývá k podání nabídky v souladu s přiloženou dokumentaci (výzva, popis projektu, obchodní podmínky, krycí list, čestné prohlášení). zobrazit vše

Výběrové řízení

Město Tišnov vyhlašuje výběrové řízení pro obsazení pracovního místa úředníka na MěÚ v Tišnově - Referent Odboru správních a vnitřních věcí (Občanské průkazy, cestovní doklady). Podrobnější informace naleznete v přiloženém dokumentu. zobrazit vše

Humanitární Sbírka textilu a ošacení

Město Tišnov ve spolupráci s Diakonií Broumov a společností SITA CZ vyhlašuje podzimní humanitární sbírku. Od 1.10. do 15.10. 2011 můžete v pytlích či krabicích předat neznečištěné ošacení a textil na sběrný dvůr, Wágnerova 1543, Tišnov. Sběrný dvůr je otevřen v pracovní dny od 7.00 do 15.00 hod., v pondělí do 16.30 hod. Můžete využít také sobot 1.10., 8.10. a 15.10., kdy je otevřeno od 8.00 do 12.00 hod. Sbírku si poté převezmou dopravci z Diakonie Broumov.

Můžete darovat letní a zimní oblečení (dámské, pánské, dětské), lůžkoviny, prostěradla, ručníky, utěrky, záclony, látky (min 1m²), peří, péřové a vatové přikrývky, polštáře, deky a nepoškozenou obuv.

Pro potřeby humanitární sbírky nelze přijmout: znečištěný a vlhký textil, elektrospotřebiče, ledničky, televize, nábytek, počítače, jízdní kola, lyže, dětské kočárky, matrace, koberce - ty se transportem znehodnotí.

zobrazit vše

Původní webové stránky

Starší verze stránek Původní stránky včetně archivu zpráv naleznete na old.tisnov.cz. zobrazit vše

Veřejná soutěž na logo města

Město Tišnov vyhlašuje veřejnou jednokolovou neanonymní soutěž na vytvoření jednotného vizuálního stylu reprezentujícího město Tišnov především v oblasti cestovního ruchu. Kompletní zadání naleznete v přiložených dokumentech.

zobrazit vše
Celkem položek: 300