Zpět

Concentus Moraviae 2014 "České sny". I v Tišnově!

V rámci letošního ročníku festivalu s podtitulem „České sny“ zazní mezi 3. a 28. červnem 2014 celkem 34 koncertů ve dvaceti moravských městech.

Předprodej lístků na Concentus Moraviae ve festivalových městech stále trvá! Do 31. května je možno zakoupit v předprodeji na sekretariátě MěKS Tišnov, ul. Mlýnská 152 a v recepci Muzea města Tišnov, ul. Jungmannova 80 cenově zvýhodněné vstupenky zlevněné o 50,- Kč z plného vstupného (neplatí pro již zlevněné vstupenky pro studenty a ZTP) hned na 3 koncerty.

Obrázek

Pondělí 9. 6. v 19:30 v Předklášteří u Tišnova, Porta coeli
Requiem 2014 – koncert k 100. výročí začátku 1. světové války
Iva Bittová, Vojtěch Dyk / zpěv
Musica Florea
Boni pueri
Marek Štryncl / dirigent

http://www.concentus-moraviae.cz/EventDetail.aspx?eventId=hacmikfficknem...
Cena vstupenky: 300 Kč / 200 Kč

Středa 25. 6. V 19:30, Tišnov - kino Svratka
Orchestr Berg
Kryštof Mařatka / dirigent
Jan Vondráček, Vasil Fridrich / herci

http://www.concentus-moraviae.cz/EventDetail.aspx?eventId=abooajohnlblef...
Cena vstupenky: 250 Kč / 150 Kč
 
Neděle 15.6. v 19:30, Státní hrad Pernštejn
Bohemia Saxophone Quartet

Pavel Fiedler / sopránový saxofon
Antonín Mühlhansl / altový saxofon
Pavel Škrna / tenorový saxofon
Kateřina Pavlíková / barytonový saxofon
http://www.concentus-moraviae.cz/EventDetail.aspx?eventId=hgenbhalldggef...
Cena vstupenky: 250 Kč / 150 Kč
 
Zlevněné vstupenky jsou k dispozici důchodcům, držitelům mezinárodního studentského průkazu ISIC, držitelům průkazek ZTP (1 osoba) a ZTP-P (1 osoba a 1 doprovod). Doklad opravňující ke slevě je třeba předložit spolu se zlevněnou vstupenkou při vstupu do místa konání koncertu.
 
2014 je Rokem české hudby a festival Concentus Moraviae k němu přispěje svým 19. ročníkem, který se uskuteční mezi 3. a 28. červnem v historických sálech malebných měst Jižní Moravy a Vysočiny. Dramaturg Aleš Březina připravil programy 34 koncertů s podtitulem „České sny“, ve kterých se zajímá o národní hudbu a identitu v měnící se společnosti a v centru jeho dramaturgického zájmu neleží jen Česká republika, ale i Norsko a Španělsko. Vedle klasické hudby 18. - 21. století nabídne letošní ročník i další žánry, zahrnující českou, španělskou a norskou lidovou hudbu, jazz, tango, flamenco i alternativní hudbu. Své místo má na letošním ročníku také herecká akce a tanec, Dvořákovy symfonické básně na Erbenovy balady doplní i recitace jejich textových předloh v podání fenomenální Soni Červené. K vrcholům festivalu, na kterém vystoupí kromě špičkových českých interpretů mladé a střední generace také hudebníci ze Španělska a Norska, budou patřit koncerty prvního residenčního umělce v historii festivalu, koncertního mistra České filharmonie Josefa Špačka.
 
www.concentus-moraviae.cz

Fotogalerie