Zpět

Aktuality cestovní ruch

Z minulosti do budoucnosti

hiiidgfd.png

Centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem se návštěvníkům otevře první jarní den

Centrum Eden, ráj inspirace, poznání a zábavy pro celou rodinu, otevře veřejnosti své brány poprvé o víkendu 21. a 22. března 2015 na Slavnostech jara. Návštěvníci uvidí výsledky rozsáhlé rekonstrukce zchátralého bystřického statku Mittrowských, k němuž přibyla stavba horácké vesničky či ekopavilon, a užijí si speciálně připravený zábavný program pro děti i dospělé. Vstup na dvoudenní akci je volný. 

...

zobrazit vše

Tišnovské trhy 2015 - přehled hlavních akcí

Trhy

Na přiloženém plakátu zveřejňujeme přehled hlavních akcí s souvislosti s pravidelnými Tišnovskými trhy.

zobrazit vše

Dopravní uzavírka

uzavření silnice

Dovolujeme si upozornit, že z důvodu provádění opravy povrchu silnice vedoucí ze Sentic do Chudčic bude v termínu od cca 5.7.2014 do 6.7.2014 tato silnice v úseku od konce obce Sentice po odbočku do Čebína uzavřena. Objízdná trasa vede přes Čebín. Děkujeme za pochopení.

zobrazit vše

Beseda s Táňou Fišerovou - Trojčetnost jako inspirace

tisnov-zije.jpg

Myšlenka sociální trojčetnosti vznikla po první světové válce jako odpověď na otázku - proč došlo k této smutné a hloupé události s desítkami milionů mrtvých, zmrzačených a trpících.   

V rámci besed k problematice naší neklidné doby jsme pozvali
 herečku, občanskou aktivistku, političku, moderátorku, odnaučenou kuřačku, matku postiženého syna, předsedkyni Klíčového hnutí , kandidátku na prezidentku - paní Táňu Fischerovou.

Besedy se můžete zúčastnit ve čtvrtek 29.května v od 18.15 hodin v sále MěKS  Tišnov, Mlýnská 152 .

Zve a pořádá iniciativa  Tišnov žije !

zobrazit vše

Vzdali jsme poctu generálu Marianu Langiewiczovi

langiewicz.png

V roce 2013 uplynulo 150 let od několikatýdenního nedobrovolného pobytu generála Mariana Langiewicze, diktátora polského Lednového povstání r. 1863, v našem městě. Záměr vznikl na základě občanských iniciativ (především JUDr. Martina Chutného) a zástupců města.

Busta a pamětní deska byly slavnostně odhaleny 24. května v prostorách Pasáže Centrum na náměstí Komenského 146. Více informací o revolučních událostech 19. století a osobnosti generála Mariana Langiewicze se zájemci dozvědí na výstavě v Muzeu města Tišnova v Müllerově domě, která byla zahájena tentýž den a bude přístupná v běžné otevírací době muzea až do 24. srpna 2014.

Odhalení se zúčastnila generální konzulka Polska v Ostravě Anna Olszewska i zástupci polského partnerského města Sulejów.

Nad akcí a výstavou převzala čestnou záštitu velvyslankyně Polské republiky v České republice Grażyna Bernatowicz. 

zobrazit vše

Concentus Moraviae 2014 "České sny". I v Tišnově!

concentus.jpg

V rámci letošního ročníku festivalu s podtitulem „České sny“ zazní mezi 3. a 28. červnem 2014 celkem 34 koncertů ve dvaceti moravských městech.

Předprodej lístků na Concentus Moraviae ve festivalových městech stále trvá! Do 31. května je možno zakoupit v předprodeji na sekretariátě MěKS Tišnov, ul. Mlýnská 152 a v recepci Muzea města Tišnov, ul. Jungmannova 80 cenově zvýhodněné vstupenky zlevněné o 50,- Kč z plného vstupného (neplatí pro již zlevněné vstupenky pro studenty a ZTP) hned na 3 koncerty.

zobrazit vše

A byl houžví popraven... Objev tišnovské šibenice na Klucanině

Nákres rekonstrukce šibenice

O nevídaném nálezu na Klucanině a něco málo k historii útrpného práva...

zobrazit vše

Městská slavnost

Plakát

V sobotu 12.dubna 2014 od 8 hodin se tišnovské náměstí Míru promění na ospalé předválečné mocnářství. Hlavním bodem dopoledního programu bude samotný Josef Švejk a jeho c.k. Šraml s dobovým koncertem "Procházka po Rakousku-Uhersku" aneb "Když jsem mašíroval".
Těšit se můžete na stánkový prodej nápojů a tématického občerstvení. 
Odpoledne se akce přesune do Železného, na VIII. ročník tradičního koštu slivovice.
Hlavními pořadateli akce jsou Město Tišnov, Obec Železné, Mikroregion Porta a Městské kulturní středisko Tišnov.
Mediální parter Radio Petrov zajišťuje doprovodný program pro děti.

zobrazit vše

Zasedání zastupitelstva města Tišnova

radnice

Starosta města Tišnova zve všechny občany na zasedání zastupitelstva, které se koná v pondělí 24. března 2014 v 17:00 v budově radnice na nám. Míru č.p. 111 ve velké zasedací místnosti.

On-line přenos ze zastupitelstva ZDE

zobrazit vše

Aktuální informace o pořizování ÚP Tišnov

navrh_uzemniho_planu_tisnov.jpg

Návrh územního plánu Tišnov a vyhodnocení předpokládaných vlivů územního plánu Tišnov na udržitelný rozvoj území, zůstávají zatím (nad rámec stanovený stavebním zákonem) i po jeho projednání dle ustanovení § 52 stavebního zákona vystaveny na internetových stránkách města Tišnova http:///www.tisnov.cz/ v menu Město Tišnov/ Dokumenty města/ Ostatní/ Dokumenty odborů a pracovišť/ Odbor územního plánování a stavebního řádu. 

zobrazit vše
Celkem položek: 64